Pogoda: Temperatura 12°C
Wybierz język:

Jednostki - Aktualności - Przedszkole nr 3

Dzieci z PM Nr 3 na warsztatach w RCEE

Dzieci z PM Nr 3 na warsztatach w RCEE

Czy wiecie, które kury są szczęśliwe? My już wiemy!

Starszaki z grupy V i VI odwiedziły Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej, gdzie wzięły udział w warsztatach ekologicznych pt.: ,,Kolorowe jajka (wielkanocne) – o kurach, które pomagają zajączkowi wielkanocnemu”. Podczas ciekawie przeprowadzonych zajęć przedszkolaki nie tylko poznały wartości odżywcze jaj , ale także dużo dowiedziały się na temat hodowli kur i oznaczeń jaj. Wiedzą, które kurki są szczęśliwe, i które jajka warto kupować. Teraz będą zachęcać swoich rodziców do kupowania jaj z numerem 0 lub 1, gdyż takie oznaczenia to gwarancja, że pochodzą od kur, których dobrostan oraz naturalne zachowania zostały poszanowane. Miłym akcentem zajęć była część plastyczna, podczas której dzieci wykonały kolorowe pisanki. Bardzo dziękujemy za zaproszenie.

M. K.
 

Przedświąteczne zajęcia otwarte w PM nr 3.

Przedświąteczne zajęcia otwarte w PM nr 3.


W grupie III przed świętami Wielkanocnymi odbyły się zajęcia otwarte z udziałem rodziców. Mieli oni okazję zobaczyć jak wyglądają zajęcia dydaktyczne odbywające się w grupie. Przedszkolaki wypowiadały się na temat opowiadania „O żółtym kurczaczku”, dzieliły wyrazy na sylaby i głoski, wspólnie z rodzicami bawiły się przy muzyce a także wykonywały masażyki relaksacyjne. Rodzice mieli także okazję wspólnie z dziećmi wziąć udział w warsztatach plastycznych, podczas których wykonały piękne wielkanocne pisanki.
Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspaniałą zabawę!

A. Sk.
 

Starszaki z PM nr 3 odkrywają tajemnice Zamku Czocha

15 kwietnia dzieci z grupy V,VI i VII przeżyły niecodzienną przygodę na Zamku Czocha.

KOLOROWO I LUDOWO

KOLOROWO I LUDOWO

W ubiegły czwartek gościliśmy w progach naszego przedszkola członków zespołu ludowego „Sołtysowe Gryfinki”. Przy akompaniamencie akordeonu goście zaprezentowali przedszkolakom znane przyśpiewki i pieśni ludowe.

Dzień Cudaka

Dzień Cudaka

Dzień primaaprilisowy trójkowe starszaki obchodziły niezwykle radośnie.