Pogoda: Temperatura 28°C
Wybierz język:

Aktualności

Zwiedzanie Wieży Brackiej - odwołane!

Zwiedzanie Wieży Brackiej - odwołane!

Ze względu na złe warunki atmosferyczne i zachowanie bezpieczeństwa turystów, zwiedzanie Wieży Brackiej jest odwołane!

Bezpłatne przejazdy komunikacji miejskiej Lubań

Bezpłatne przejazdy komunikacji miejskiej Lubań

Uprzejmie informuję mieszkańców miasta Lubań, że w dniu 1 listopada 2012 roku – Wszystkich Świętych można korzystać z bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej. Ponadto wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych mieszkańców po raz pierwszy umożliwiamy przejazdy z 50% ulgą na wybranych liniach w okresie poprzedzającym Dzień Wszystkich Świętych (od poniedziałku 29.10.2012 do środy 31.10.2012) oraz w piątek 02.11.2012 - Dzień Zaduszny. Szczegółowe rozkłady jazdy autobusów będą rozmieszczone na przystankach, w autobusach, telegazecie TV Komsat, na stronie internetowej miasta www.luban.pl oraz na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta przy Placu 3 Maja.

BURMISTRZ MIASTA LUBAŃ
Arkadiusz Słowiński

Informacja dla przedsiębiorców!

Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą na podstawie wpisu do ewidencji gospodarczej sprawdź na stronie www.ceidg.gov.pl , czy Twój wpis został przeniesiony do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) .

Konkurs grantowy - Tu mieszkam, tu zmieniam

Konkurs grantowy - Tu mieszkam, tu zmieniam

Chcesz coś zmienić, poprawić, zorganizować? Teraz możesz działać! Najważniejszy jest pomysł. Rozejrzyj się wokół siebie, obserwuj, poczuj się odpowiedzialny za wspólne dobro – za swoje osiedle, wieś, park, plac zabaw, szkołę, za przestrzeń, w której żyjesz... Może być jeszcze lepiej, ładniej, ciekawiej!

Czy wymieniłeś już swoją kartę parkingową?

Czy wymieniłeś już swoją kartę parkingową?

Karty parkingowe osób z niepełnosprawnością starego wzoru straciły ważność 30 czerwca. Z dniem 1 lipca br. pozostawianie pojazdu na miejscu parkingowym oznaczonym znakiem D-18 z tabliczką T-29 wymaga posiadanie nowego dokumentu. Za jego brak lub posługiwanie się dokumentem innej osoby grozi dotkliwy mandat.

Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny

Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny

Zapraszamy do udziału w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym "W Podróży" - 2015 pod patronatem Starostów Görlitz i Zgorzelca.

Niepozorny i niebezpieczny barszcz Sosnowskiego – apelujemy o czujność

Niepozorny i niebezpieczny barszcz Sosnowskiego – apelujemy o czujność

Wygląda niegroźnie i nazywa się dziwacznie, ale w rzeczywistości może wywołać poważne problemy ze zdrowiem, w tym oparzenia II i III stopnia. Mowa o barszczu Sosnowskiego, który tego lata pojawił się w wielu regionach Polski i jest ważnym tematem ostatnich dni. W Lubaniu nie stwierdzono występowania rośliny, jednak mieszkańców Lubania i okolic prosimy o czujność.