Pogoda: Temperatura 5°C
Wybierz język:

Aktualności

II tura głosowania na Burmistrza Miasta Lubań - 30 listopada 2014 r.

II tura głosowania na Burmistrza Miasta Lubań - 30 listopada 2014 r.

Miejska Komisja Wyborcza w Lubaniu oficjalnie informuje, że w wyborach przeprowadzonych w dniu 16 listopada 2014 r. żaden z 5 kandydatów nie został wybrany na Burmistrza Miasta Lubań, ponieważ nie otrzymał więcej niż połowy ważnie oddanych głosów. W dniu 30 listopada 2014 r. zostanie przeprowadzona II tura - ponowne głosowanie na dwóch kandydatów, którzy w pierwszym głosowaniu otrzymali największą liczbę ważnych głosów.

Zwiedzanie Wieży Brackiej - odwołane!

Zwiedzanie Wieży Brackiej - odwołane!

Ze względu na złe warunki atmosferyczne i zachowanie bezpieczeństwa turystów, zwiedzanie Wieży Brackiej jest odwołane!

Bezpłatne przejazdy komunikacji miejskiej Lubań

Bezpłatne przejazdy komunikacji miejskiej Lubań

Uprzejmie informuję mieszkańców miasta Lubań, że w dniu 1 listopada 2012 roku – Wszystkich Świętych można korzystać z bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej. Ponadto wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych mieszkańców po raz pierwszy umożliwiamy przejazdy z 50% ulgą na wybranych liniach w okresie poprzedzającym Dzień Wszystkich Świętych (od poniedziałku 29.10.2012 do środy 31.10.2012) oraz w piątek 02.11.2012 - Dzień Zaduszny. Szczegółowe rozkłady jazdy autobusów będą rozmieszczone na przystankach, w autobusach, telegazecie TV Komsat, na stronie internetowej miasta www.luban.pl oraz na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta przy Placu 3 Maja.

BURMISTRZ MIASTA LUBAŃ
Arkadiusz Słowiński

Informacja dla przedsiębiorców!

Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą na podstawie wpisu do ewidencji gospodarczej sprawdź na stronie www.ceidg.gov.pl , czy Twój wpis został przeniesiony do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) .

Laureaci fotografii przyrodniczej nagrodzeni.

Laureaci fotografii przyrodniczej nagrodzeni.

W dniu 12 listopada Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej O/MiPBP w Lubaniu zorganizowało kameralną uroczystość, na której wręczono nagrody laureatom konkursu fotograficznego pt. „Jaki to kwiat? Jaki krzew? Jakie drzewo?” 

Pasowanie na e- przedszkolaka to gratka nie byle jaka

Pasowanie na  e- przedszkolaka to gratka nie byle jaka

Dnia 20 listopada w Przedszkolu Miejskim nr 3 odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców realizowane w ramach projektu „ Multimedialne Przedszkole”.

Czytanie bajek

Czytanie bajek

CZYTANIE BAJEK DZIECIOM

Czytanie bajek dzieciom wpływa pozytywnie na rozwój koncentracji uwagi , gdyż koniecznie jest skupienie się przez dłuższy czas na treści czytanego tekstu .