Pogoda: Temperatura 9°C
Wybierz język:

Aktualności

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 85

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 85

Zjawisko: Intensywne opady deszczu
Stopień zagrożenia: 1
Ważność: od 2014-10-22 00:00:00 do 2014-10-23 11:00:00

czytaj więcej

Zwiedzanie Wieży Brackiej - odwołane!

Zwiedzanie Wieży Brackiej - odwołane!

Ze względu na złe warunki atmosferyczne i zachowanie bezpieczeństwa turystów, zwiedzanie Wieży Brackiej jest odwołane!

Bezpłatne przejazdy komunikacji miejskiej Lubań

Bezpłatne przejazdy komunikacji miejskiej Lubań

Uprzejmie informuję mieszkańców miasta Lubań, że w dniu 1 listopada 2012 roku – Wszystkich Świętych można korzystać z bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej. Ponadto wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych mieszkańców po raz pierwszy umożliwiamy przejazdy z 50% ulgą na wybranych liniach w okresie poprzedzającym Dzień Wszystkich Świętych (od poniedziałku 29.10.2012 do środy 31.10.2012) oraz w piątek 02.11.2012 - Dzień Zaduszny. Szczegółowe rozkłady jazdy autobusów będą rozmieszczone na przystankach, w autobusach, telegazecie TV Komsat, na stronie internetowej miasta www.luban.pl oraz na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta przy Placu 3 Maja.

BURMISTRZ MIASTA LUBAŃ
Arkadiusz Słowiński

Informacja dla przedsiębiorców!

Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą na podstawie wpisu do ewidencji gospodarczej sprawdź na stronie www.ceidg.gov.pl , czy Twój wpis został przeniesiony do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) .

Rusza plebiscyt na Sportowca Roku 2014!

Rusza plebiscyt na Sportowca Roku 2014!

Burmistrz Miasta Lubań wraz z dwutygodnikiem „Ziemia Lubańska” już po raz drugi organizuje plebiscyt na Sportowca Roku Miasta Lubań. Plebiscyt wywołał w zeszłym roku wiele emocji. Dzięki dużemu zaangażowaniu środowiska sportowego, wielu mieszkańców naszego miasta poznało nie tylko wyróżniających się zawodników, ale i zainteresowało się dyscyplinami sportowymi i działalnością klubów. W tym roku znów zapraszamy do zabawy, do sprawdzonej formuły doszło parę nowości, w tym przede wszystkim głosowanie internautów.

Odnowa przyszkolnego boiska

Odnowa przyszkolnego boiska

Przy boisku sportowym „MOJE BOISKO ORLIK 2012” znajdującym się przy Szkole Podstawowej nr 4 w Lubaniu przygotowano teren pod trawiaste boisko sportowe. Zdążyliśmy się przekonać, że Orliki to nie tylko miejsce i sprzęt, ale przede wszystkim ludzie pasjonujący się sportem i dbający o właściwe zagospodarowanie obiektu.

Projekt socjalny pt.” Kawiarnia dla seniora”

Od dnia 11.08.2014r Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubaniu realizuje projekt socjalny pt.” Kawiarnia dla seniora”. Projekt adresowany jest do seniorów z terenu miasta Lubania czyli kobiet po 60 roku życia i mężczyzn po 65 roku życia bez względu na wysokość dochodów.