Pogoda: Temperatura -2°C
Wybierz język:

Aktualności

II tura głosowania na Burmistrza Miasta Lubań - 30 listopada 2014 r.

II tura głosowania na Burmistrza Miasta Lubań - 30 listopada 2014 r.

Miejska Komisja Wyborcza w Lubaniu oficjalnie informuje, że w wyborach przeprowadzonych w dniu 16 listopada 2014 r. żaden z 5 kandydatów nie został wybrany na Burmistrza Miasta Lubań, ponieważ nie otrzymał więcej niż połowy ważnie oddanych głosów. W dniu 30 listopada 2014 r. zostanie przeprowadzona II tura - ponowne głosowanie na dwóch kandydatów, którzy w pierwszym głosowaniu otrzymali największą liczbę ważnych głosów.

Zwiedzanie Wieży Brackiej - odwołane!

Zwiedzanie Wieży Brackiej - odwołane!

Ze względu na złe warunki atmosferyczne i zachowanie bezpieczeństwa turystów, zwiedzanie Wieży Brackiej jest odwołane!

Bezpłatne przejazdy komunikacji miejskiej Lubań

Bezpłatne przejazdy komunikacji miejskiej Lubań

Uprzejmie informuję mieszkańców miasta Lubań, że w dniu 1 listopada 2012 roku – Wszystkich Świętych można korzystać z bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej. Ponadto wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych mieszkańców po raz pierwszy umożliwiamy przejazdy z 50% ulgą na wybranych liniach w okresie poprzedzającym Dzień Wszystkich Świętych (od poniedziałku 29.10.2012 do środy 31.10.2012) oraz w piątek 02.11.2012 - Dzień Zaduszny. Szczegółowe rozkłady jazdy autobusów będą rozmieszczone na przystankach, w autobusach, telegazecie TV Komsat, na stronie internetowej miasta www.luban.pl oraz na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta przy Placu 3 Maja.

BURMISTRZ MIASTA LUBAŃ
Arkadiusz Słowiński

Informacja dla przedsiębiorców!

Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą na podstawie wpisu do ewidencji gospodarczej sprawdź na stronie www.ceidg.gov.pl , czy Twój wpis został przeniesiony do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) .

Bożonarodzeniowe spotkanie z twórcami regionalnymi

Bożonarodzeniowe spotkanie z twórcami regionalnymi

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im Marii Konopnickiej w Lubaniu zaprasza na Bożonarodzeniowe spotkanie z twórcami regionalnymi, które odbędzie się 13 grudnia 2014 od godz. 10:00 do 14:00.

Wielki sukces tej kadencji

Wielki sukces tej kadencji

Miasto Lubań jako jedyny samorząd w powiecie lubańskim ma wymierne szanse na pozyskanie dużych pieniędzy w nowym okresie programowania - Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oszacował finansowe możliwości Lubania na ponad 24 miliony złotych. To efekt konsekwentnej polityki finansowej prowadzonej w minionej kadencji przez burmistrza Lubania Arkadiusza Słowińskiego.

Światowy Dzień Misia -żłobek

Światowy Dzień Misia -żłobek

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!"