Pogoda: Temperatura 10°C
Wybierz język:

Aktualności

Zwiedzanie Wieży Brackiej - odwołane!

Zwiedzanie Wieży Brackiej - odwołane!

Ze względu na złe warunki atmosferyczne i zachowanie bezpieczeństwa turystów, zwiedzanie Wieży Brackiej jest odwołane!

Bezpłatne przejazdy komunikacji miejskiej Lubań

Bezpłatne przejazdy komunikacji miejskiej Lubań

Uprzejmie informuję mieszkańców miasta Lubań, że w dniu 1 listopada 2012 roku – Wszystkich Świętych można korzystać z bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej. Ponadto wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych mieszkańców po raz pierwszy umożliwiamy przejazdy z 50% ulgą na wybranych liniach w okresie poprzedzającym Dzień Wszystkich Świętych (od poniedziałku 29.10.2012 do środy 31.10.2012) oraz w piątek 02.11.2012 - Dzień Zaduszny. Szczegółowe rozkłady jazdy autobusów będą rozmieszczone na przystankach, w autobusach, telegazecie TV Komsat, na stronie internetowej miasta www.luban.pl oraz na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta przy Placu 3 Maja.

BURMISTRZ MIASTA LUBAŃ
Arkadiusz Słowiński

Informacja dla przedsiębiorców!

Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą na podstawie wpisu do ewidencji gospodarczej sprawdź na stronie www.ceidg.gov.pl , czy Twój wpis został przeniesiony do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) .

Nowy wideoinformator

Zapraszamy do obejrzenia nowego wideoinformatora. Tym razem w kronice wydarzeń naszego miasta:

  • dużo nagród i wyróżnień w Dniu Edukacji Narodowej
  • duże prędkości na wyścigach quadów
  • dużo radości w lubańskim żłobku

„Kryzys małżeński” w rodzinie pand czerwonych

„Kryzys małżeński” w rodzinie pand czerwonych

„Kryzys małżeński” w rodzinie pand czerwonych w Naszym Zoo Goerlitz-Zgorzelec.  Dzięki kamerze zamontowanej w gnieździe pand, nasi goście oraz sympatycy zwierząt mogli  śledzić w internecie rozwój dwóch, urodzonych w czerwcu 2014 pand czerwonych  o imionach „Ying” i „Yang“.

Drogi – krwiobieg miasta

Drogi – krwiobieg miasta

Rok 2014 upłynął w Lubaniu pod znakiem inwestycji drogowych. Większość z nich jest już zakończona – to ponad 4,5 kilometra mb przebudowanych i nowych dróg w pięciu lokalizacjach, ponad kilometr w trzech kolejnych ma być oddany do użytku do końca roku.

Rusza plebiscyt na Sportowca Roku 2014!

Rusza plebiscyt na Sportowca Roku 2014!

Burmistrz Miasta Lubań wraz z dwutygodnikiem „Ziemia Lubańska” już po raz drugi organizuje plebiscyt na Sportowca Roku Miasta Lubań. Plebiscyt wywołał w zeszłym roku wiele emocji. Dzięki dużemu zaangażowaniu środowiska sportowego, wielu mieszkańców naszego miasta poznało nie tylko wyróżniających się zawodników, ale i zainteresowało się dyscyplinami sportowymi i działalnością klubów. W tym roku znów zapraszamy do zabawy, do sprawdzonej formuły doszło parę nowości, w tym przede wszystkim głosowanie internautów.