Pogoda: Temperatura 19°C
Wybierz język:

Aktualności

Zwiedzanie Wieży Brackiej - odwołane!

Zwiedzanie Wieży Brackiej - odwołane!

Ze względu na złe warunki atmosferyczne i zachowanie bezpieczeństwa turystów, zwiedzanie Wieży Brackiej jest odwołane!

Bezpłatne przejazdy komunikacji miejskiej Lubań

Bezpłatne przejazdy komunikacji miejskiej Lubań

Uprzejmie informuję mieszkańców miasta Lubań, że w dniu 1 listopada 2012 roku – Wszystkich Świętych można korzystać z bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej. Ponadto wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych mieszkańców po raz pierwszy umożliwiamy przejazdy z 50% ulgą na wybranych liniach w okresie poprzedzającym Dzień Wszystkich Świętych (od poniedziałku 29.10.2012 do środy 31.10.2012) oraz w piątek 02.11.2012 - Dzień Zaduszny. Szczegółowe rozkłady jazdy autobusów będą rozmieszczone na przystankach, w autobusach, telegazecie TV Komsat, na stronie internetowej miasta www.luban.pl oraz na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta przy Placu 3 Maja.

BURMISTRZ MIASTA LUBAŃ
Arkadiusz Słowiński

Informacja dla przedsiębiorców!

Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą na podstawie wpisu do ewidencji gospodarczej sprawdź na stronie www.ceidg.gov.pl , czy Twój wpis został przeniesiony do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) .

Wycieczka do Centrum Edukacji Przyrodniczej „Izerska Łąka”

Wycieczka do Centrum Edukacji Przyrodniczej „Izerska Łąka”

Piątkowe przedpołudnie (24.07.2015 r.) dzieci z Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lubaniu spędziły na wycieczce do Świeradowa Zdroju. Tym razem dzieci poznawały życie pszczół przez obserwację, gwiazdozbiory wraz z legendą ich powstania.

Złoto Dla Zuchwałych na Zamku Czocha

Złoto Dla Zuchwałych na Zamku Czocha

W dniach 1 i 2 sierpnia 2015r. odbędzie się Rekonstrukcja Historyczna "Złoto dla Zuchwałych" w Zamku Czocha.

Nocne Zwiedzanie Zamku Czocha

Nocne Zwiedzanie Zamku Czocha

Nocne Zwiedzanie Zamku Czocha to wspaniałe, nocne wydarzenie, podczas którego każdy odwiedzający ma okazję poznać zakamarki i historie kryjące się w murach zamku. Zamkowy Przewodnik zabiera wówczas do miejsc, oraz przeprowadza przez przejścia, które nie są dostępne na co dzień dla zwiedzających, a późna pora, ciekawe historie, oraz niezwykle klimatyczna atmosfera sprawia, że podróż po zamku na długo zapada w pamięci odwiedzających.

Ogłoszenie o przetargu

Ogłoszenie o przetargu

Burmistrz Miasta Lubań ogłasza pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego, znajdującego się w budynku położonym w Lubaniu przy ul. Mickiewicza 14 m 7 wraz z oddaniem w użytkowanie wieczyste ułamkowej części gruntu.