Pogoda: Temperatura 15°C
Wybierz język:

Aktualności

Zwiedzanie Wieży Brackiej - odwołane!

Zwiedzanie Wieży Brackiej - odwołane!

Ze względu na złe warunki atmosferyczne i zachowanie bezpieczeństwa turystów, zwiedzanie Wieży Brackiej jest odwołane!

Bezpłatne przejazdy komunikacji miejskiej Lubań

Bezpłatne przejazdy komunikacji miejskiej Lubań

Uprzejmie informuję mieszkańców miasta Lubań, że w dniu 1 listopada 2012 roku – Wszystkich Świętych można korzystać z bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej. Ponadto wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych mieszkańców po raz pierwszy umożliwiamy przejazdy z 50% ulgą na wybranych liniach w okresie poprzedzającym Dzień Wszystkich Świętych (od poniedziałku 29.10.2012 do środy 31.10.2012) oraz w piątek 02.11.2012 - Dzień Zaduszny. Szczegółowe rozkłady jazdy autobusów będą rozmieszczone na przystankach, w autobusach, telegazecie TV Komsat, na stronie internetowej miasta www.luban.pl oraz na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta przy Placu 3 Maja.

BURMISTRZ MIASTA LUBAŃ
Arkadiusz Słowiński

Informacja dla przedsiębiorców!

Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą na podstawie wpisu do ewidencji gospodarczej sprawdź na stronie www.ceidg.gov.pl , czy Twój wpis został przeniesiony do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) .

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W SŁONECZNYM PRZEDSZKOLU

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W SŁONECZNYM PRZEDSZKOLU
      W tym roku po raz drugi obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione przez Sejm, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci.
  Z inicjatywą ustanowienia Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka wystąpił   w czerwcu ubiegłego roku rzecznik praw dziecka Marek Michalak. Idee tę poparło Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Sejm, który przyjął uchwałę ustanawiającą dzień 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka.

Projekt MEGA BATERIA

Projekt MEGA BATERIA

 

Do czego może przydać się cebula, jabłko, ogórek albo coca-cola? Oczywiście… do stworzenia źródła energii! Dobra wiadomość: wcale nie trzeba być Mac Gyverem, by skonstruować baterię cytrynową lub zegarek zasilany ziemniakiem. To nie wszystko – wytworzyć można także o wiele większe napięcie. Wystarczy zbudować baterię, która składa się nie z 2, nie z 10… a z 1000 warzywnych ogniw!
Podejmujecie wyzwanie?

 

Dzień Piłkarza - Lubań 2014

Dzień Piłkarza - Lubań 2014

Dzień Piłkarza - Lubań 2014

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, UKS „Skorpiony”, Miasto Lubań oraz Rada Gospodarcza Miasta Lubań zapraszają wszystkich sympatyków piłki nożnej do podziwiania rozgrywek w imprezie pn. "Dzień Piłkarza", która odbędzie się 28 września br. na stadionie MOSiR w Lubaniu. W programie turniej piłkarski w czterech kategoriach wiekowych oraz mecz piłki nożnej Samorząd Miasta Lubań vs Przedsiębiorcy. Dodatkowo wiele innych  atrakcji! Serdecznie zapraszamy!