Pogoda: Temperatura 8°C
Wybierz język:

Aktualności

Obowiązkowa opieka nad uczniami w czasie przerwy świątecznej

W tym roku zimowa przerwa świąteczna rozpoczyna się 22 grudnia i będzie trwała do 31 grudnia. Dla uczniów jest to czas wolny od zajęć dydaktycznych. Niemniej jednak szkoła ma obowiązek zapewnić opiekę dzieciom w czasie przerwy świątecznej. Zwróciła na to uwagę w ostatnim czasie minister edukacji narodowej Joanna Kluzik -Rostkowska. Lubańskie szkoły podstawowe zgodnie z potrzebami zgłoszonymi przez rodziców będą pełniły dyżury nauczycielskie i sprawowały opiekę nad dziećmi w następujących dniach i godzinach:

Zwiedzanie Wieży Brackiej - odwołane!

Zwiedzanie Wieży Brackiej - odwołane!

Ze względu na złe warunki atmosferyczne i zachowanie bezpieczeństwa turystów, zwiedzanie Wieży Brackiej jest odwołane!

Bezpłatne przejazdy komunikacji miejskiej Lubań

Bezpłatne przejazdy komunikacji miejskiej Lubań

Uprzejmie informuję mieszkańców miasta Lubań, że w dniu 1 listopada 2012 roku – Wszystkich Świętych można korzystać z bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej. Ponadto wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych mieszkańców po raz pierwszy umożliwiamy przejazdy z 50% ulgą na wybranych liniach w okresie poprzedzającym Dzień Wszystkich Świętych (od poniedziałku 29.10.2012 do środy 31.10.2012) oraz w piątek 02.11.2012 - Dzień Zaduszny. Szczegółowe rozkłady jazdy autobusów będą rozmieszczone na przystankach, w autobusach, telegazecie TV Komsat, na stronie internetowej miasta www.luban.pl oraz na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta przy Placu 3 Maja.

BURMISTRZ MIASTA LUBAŃ
Arkadiusz Słowiński

Informacja dla przedsiębiorców!

Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą na podstawie wpisu do ewidencji gospodarczej sprawdź na stronie www.ceidg.gov.pl , czy Twój wpis został przeniesiony do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) .

Znaleziono psa - poszukiwany właściciel

Znaleziono psa - poszukiwany właściciel

  W dniu 22.12.2014 r. Straż Miejska otrzymała zgłoszenie o psie bez opieki na ul.  K. Wielkiego.    Z wyglądu psa wynika, że posiada właściciela. Zwierze zostało przewiezione do "HOTELU DLA ZWIERZĄT" zlokalizowanego w Siekierczynie 358, telefon kontaktowy 695-555-221. Osoby które posiadają informacje o piesku prosimy o kontakt ze Strażą Miejską w Lubaniu pod nr tel: (75) 646-44-42 lub kom: 604-758-333.
 

Czas spotkań

Czas spotkań

Koniec roku dla wielu z nas jest czasem przedświątecznym, nakłaniającym do rozważań, przemyśleń oraz wspólnych spotkań. Każdy przeżywa święta w sposób indywidualny i nadaje im wiele różnych znaczeń. Towarzyszą nam wtedy głęboko wpisane w serce wspomnienia radosne, ale często również wspomnienia bolesne. Na Święta Bożego Narodzenia czekamy zazwyczaj z utęsknieniem

Trzej Królowie w urzędzie miasta

Trzej Królowie w urzędzie miasta

W przedświątecznej aurze Urząd Miasta odwiedzają najmłodsi mieszkańcy naszego miasta.