Pogoda: Temperatura 4°C
Wybierz język:

Aktualności

ZASADY REKRUTACJI DZIECI DO PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO NR 3 W LUBANIU NA ROK SZKOLNY 2015/2016

 

ZASADY REKRUTACJI DZIECI

DO PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO NR 3 W LUBANIU

NA ROK SZKOLNY 2015/2016

 

Zasady rekrutacji do samorządowych przedszkoli na rok szkolny 2015/2016 zostały przygotowane w oparciu o zapisy ustawy z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r. , Nr 256, poz. 2572 z późn. zm.).

Ankiety dla mieszkańców -„Plan gospodarki niskoemisyjnej dla miasta Lubań”

Ankiety dla mieszkańców -„Plan gospodarki niskoemisyjnej dla miasta Lubań”

Zapraszamy mieszkańców Lubania do wypełnienia ankiety, której wyniki będą miały wpływ na przygotowywany "Plan gospodarki niskoemisyjnej". Tematem ankiety są źródła ciepła w obiektach mieszkalnych.

Zwiedzanie Wieży Brackiej - odwołane!

Zwiedzanie Wieży Brackiej - odwołane!

Ze względu na złe warunki atmosferyczne i zachowanie bezpieczeństwa turystów, zwiedzanie Wieży Brackiej jest odwołane!

Bezpłatne przejazdy komunikacji miejskiej Lubań

Bezpłatne przejazdy komunikacji miejskiej Lubań

Uprzejmie informuję mieszkańców miasta Lubań, że w dniu 1 listopada 2012 roku – Wszystkich Świętych można korzystać z bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej. Ponadto wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych mieszkańców po raz pierwszy umożliwiamy przejazdy z 50% ulgą na wybranych liniach w okresie poprzedzającym Dzień Wszystkich Świętych (od poniedziałku 29.10.2012 do środy 31.10.2012) oraz w piątek 02.11.2012 - Dzień Zaduszny. Szczegółowe rozkłady jazdy autobusów będą rozmieszczone na przystankach, w autobusach, telegazecie TV Komsat, na stronie internetowej miasta www.luban.pl oraz na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta przy Placu 3 Maja.

BURMISTRZ MIASTA LUBAŃ
Arkadiusz Słowiński

Informacja dla przedsiębiorców!

Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą na podstawie wpisu do ewidencji gospodarczej sprawdź na stronie www.ceidg.gov.pl , czy Twój wpis został przeniesiony do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) .

Sukces uczennicy kl. VI

Sukces uczennicy kl. VI

Dnia 25 lutego w Szkole Podstawowej nr 1 w Lubaniu odbył się IX Powiatowy Konkurs Recytatorski dla uczniów klas IV - VI. Uczestnikami konkursu byli zwycięzcy szkolnych etapów, w tym nasza uczennica - Paulina Trzaskacz z kl. VI. Z przyjemnością informujemy, że Paulina nie zawiodła naszych oczekiwań, gdyż zajęła III miejsce w powiecie. Jesteśmy bardzo dumni z jej sukcesu i gratulujemy laureatce! E.S.

1 MARCA NARODOWYM DNIEM PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

1 MARCA NARODOWYM DNIEM PAMIĘCI  ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

  /w "czytaj więcej" jest uzupełniony plakat/

1 MARCA OBCHODZIMY
NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

W tym roku już po raz piąty będziemy obchodzić dzień 1 Marca, jako święto poświęcone pamięci Żołnierzy Wyklętych, czyli żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.