Pogoda: Temperatura 14°C
Wybierz język:

Aktualności

Zwiedzanie Wieży Brackiej - odwołane!

Zwiedzanie Wieży Brackiej - odwołane!

Ze względu na złe warunki atmosferyczne i zachowanie bezpieczeństwa turystów, zwiedzanie Wieży Brackiej jest odwołane!

Bezpłatne przejazdy komunikacji miejskiej Lubań

Bezpłatne przejazdy komunikacji miejskiej Lubań

Uprzejmie informuję mieszkańców miasta Lubań, że w dniu 1 listopada 2012 roku – Wszystkich Świętych można korzystać z bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej. Ponadto wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych mieszkańców po raz pierwszy umożliwiamy przejazdy z 50% ulgą na wybranych liniach w okresie poprzedzającym Dzień Wszystkich Świętych (od poniedziałku 29.10.2012 do środy 31.10.2012) oraz w piątek 02.11.2012 - Dzień Zaduszny. Szczegółowe rozkłady jazdy autobusów będą rozmieszczone na przystankach, w autobusach, telegazecie TV Komsat, na stronie internetowej miasta www.luban.pl oraz na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta przy Placu 3 Maja.

BURMISTRZ MIASTA LUBAŃ
Arkadiusz Słowiński

Informacja dla przedsiębiorców!

Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą na podstawie wpisu do ewidencji gospodarczej sprawdź na stronie www.ceidg.gov.pl , czy Twój wpis został przeniesiony do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) .

Raz, Dwa, Trzy oraz Jan Pietrzak… w powiecie

Raz, Dwa, Trzy oraz Jan Pietrzak… w powiecie

20 września br. na dziedzińcu Zamku Czocha odbędzie się trzecia edycja wydarzenia pn. ,,Księstwo Czocha”. W tym roku organizatorzy postanowili urozmaić imprezę o kolejny akcent regionalny. Tym razem do XIII-wiecznego Zamku Czocha, położonego nad Kwisą, w pobliżu gór i jezior, ogłoszonego jednym z 7 nowych cudów Polski, dołączą najlepsi edukatorzy leśni z całej Polski. 

Świeradów biega

Świeradów biega

4F Świeradów RUN to pierwsza edycja ogólnopolskiego biegu na Stóg Izerski. Zawody zostaną rozegrane w Świeradowie Zdroju w obrębie miasta, Ośrodka SKI&SUN Świeradów Zdrój z koleją gondolową oraz szlaków turystycznych na Stóg Izerski.

Bawimy się wesoło...

Bawimy się wesoło...

          W imieniu dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 5 im. J. Tuwima gorąco dziękują panu Burmistrzowi Arkadiuszowi Słowińskiemu za doposażenie placu zabaw o atrakcyjne urządzenia rekreacyjne. Z pewnością urozmaicą one zabawę naszych podopiecznych, a korzystanie z nich przyniesie dzieciom wiele radości. Nasz plac przedszkolny jest jeszcze bardziej kolorowy i możemy na nim bawić się w wiele ciekawych zabaw.

Upamiętnili 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej

Upamiętnili 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej

W poniedziałek, 1 września lubanianie uczcili 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Uroczystości rozpoczęto od złożenia kwiatów przy kurhanie Józefa Piłsudskiego. Następnie w kościele pw. Św. Trójcy w Lubaniu odbyła się msza św. w intencji ojczyzny i poległych w II wojnie światowej.