Pogoda: Temperatura 2°C
Wybierz język:

Aktualności

Tego jeszcze w Lubaniu nie było

Tego jeszcze w Lubaniu nie było

Fitness na świeżym powietrzu? Czemu nie! Lubanianie mają teraz możliwość skorzystania z siłowni pod chmurką, zlokalizowanej na lubańskich kartingach.

- Stadion kartingowy jest miejscem dobrze znanym, gdzie lokalna społeczność lubi spędzać wolny czas na świeżym powietrzu. - mówi Burmistrz Lubania Arkadiusz Słowiński. Wierzę, że umiejscowiona tam siłownia podniesie atrakcyjność terenu i da dużą satysfakcję. Mamy w mieście nowy skatepark, teraz zainwestowaliśmy w zewnętrzny fitness park, w przyszłym roku chciałbym doposażyć ten teren o kolejne obiekty rekreacyjno – sportowe. Takie miejsca są naprawdę potrzebne. Jeden mały plac to setki zadowolonych użytkowników. Korzystajmy więc z nowych urządzeń i bądźmy zdrowi. – dodaje.

Siłownia składa się z czterech urządzeń o różnych stopniach trudności ćwiczeń, dzięki którym zarówno ci młodsi jak i starsi mieszkańcy Lubania będą mogli wspomóc swą koordynację, budowę mięśni czy krążenie krwi.

Jak ćwiczyć bezpiecznie?

Jeśli chcemy czuć się bezpiecznie, korzystając z urządzeń, wystarczy, że wcześniej zapoznamy się z instrukcją ich użytkowania w które zaopatrzone jest każde urządzenie.

Użytkownik znajdzie tam informację o sposobach na wykorzystanie danego przyrządu oraz korzyści z wykonywania danego ćwiczenia. Pamiętajmy, aby zawsze dobierać liczbę powtórzeń oraz intensywność ćwiczeń do swoich własnych potrzeb a przede wszystkim możliwości. Warto korzystać z urządzeń regularnie, a po pewnym czasie na pewno efekty będą widoczne.


 

ŁCR